Štyri Dni spirituality v Ríme budú posledné s donom Chávezom

(ANS, Rím 15. januára 2014) – V Ríme sa budú opäť konať Dni spirituality saleziánskej rodiny. Už po 32-krát sa na tomto výročnom podujatí zídu v hlavnom dome saleziánov zástupcovia všetkých zložiek saleziánskej rodiny z celého sveta. Tento rok budú Dni spirituality aj rozlúčkou s donom Pascualom Chávezom, deviatym nástupcom dona Bosca. Tento rok mu končí druhé obdobie v úrade hlavného predstaveného saleziánov.

Témou Dní spirituality je už tradične Heslo hlavného predstaveného na daný rok. V tomto roku 2014, v treťom roku prípravy na dvojsté výročie narodenia dona Bosca, sú Heslo a Dni spirituality zamerané na poznanie a prežívanie spirituality dona Bosca. Dni spirituality sa konajú od štvrtku 16. do nedele 19. januára, a zo Slovenska na ne cestujú okrem iných aj provinciál saleziánov don Karol Maník a provinciálna vikárka sestier saleziánok sr. Monika Skalová.

Na programe stretnutia sú aj vystúpenia samotného dona Cháveza či prednáška saleziánskeho historika dona Alda Girauda. Saleziánski študenti filozofie zo severo-talianskeho mestečka Nave predstavia muzikál o „Biznise svätých“.

Podujatie má vlastnú viacjazyčnú stránku gfs.sdb.org. V nedeľu 19. januára ráno o 8.00 hod je v programe eucharistia, ktorej bude predsedať dona Pascual Chávez. Priamy prenos z tejto svätej omše ponúkne www.missionidonbosco.tv. Redakcia portálu saleziani.sk vás bude ešte niekoľko krát informovať o tomto podujatí.

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.