Štyria saleziáni zložili v Žiline doživotné sľuby + video

(Žilina, 19. septembra 2015) – Štyria mladí muži zložili do rúk provinciála dona Jozefa Ižolda v uplynulú sobotu doživotné sľuby v Spoločnosti sv. Františka Saleského. Sú nimi Michal Cedzo, Peter Chodelka, Daniel Imriška a Radoslav Schudich. Michal Cedzo zložil sľuby ako kandidát na kňazstvo, ďalší traja ako koadjútori (zasvätení laici).

 

Slávnosť sa uskutočnila 19. septembra o jedenástej hodine v kostole Dobrého Pastiera v Žiline na Solinkách. Zúčastnilo sa jej približne 50 spolubratov, ďalší členovia saleziánskej rodiny, rodičia, príbuzní a tiež mladí zo stredísk, najmä zo Žiliny a z Košíc.

2015 09 22 sluby 1

Počas kázne sa don Jozef Ižold venoval aj tomu, ako hľadať odpoveď na otázku povolania. Uviedol, „Ide o Božie povolanie. Nevybrali ste si to sami, ale počuli ste Boží hlas. A dnes sa vás Pán bude znova pýtať, ale už definitívnym spôsobom, naozaj to myslíš vážne a na to moje volanie chceš povedať definitívne áno?“ Zároveň štyroch nových saleziánov povzbudil: „Kristus si povoláva niektorých takým špeciálnym spôsobom, aby búšili do tohto sveta, že tu je Niekto, komu na mne záleží, kto sa o mňa stará. Môže sa zdať, že je to zdrojom nejakého smútku, že sa človek zrieka manželstva, rodiny, a práve naopak. Iba keď vstúpime do tohto rizika, rizika darovania seba, zrazu môžeme mať šancu zacítiť niečo z radosti tej Božej lásky.“

2015 09 22 sluby 2

Radoslav Schudich hovorí o svojej ceste k saleziánom: „Nie je to tak, že ja som si vybral saleziánov a som salezián, ale hľadal som Božiu vôľu a On mi to ukazoval postupne. A tak, keď som bol na rôznych miestach, práca, škola, a tak ďalej, všetko malo svoj zmysel a potom som viac a viac spoznal túto cestu, cítil som sa ako doma a nielen ako pocit, ale v modlitbe som hľadal, našiel a nepustil viac.“

Michal Cedzo bude pokračovať v štúdiu teológie v Taliansku, Peter Chodelka sa vráti do strediska v Bratislave na Miletičovej, Daniel Imriška pôsobí na Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka v Žiline a Radoslav Schudich je misionárom v saleziánskom diele v Baku v Azerbajdžane.

2015 09 22 sluby 3

tlFoto: Jozef Kajan

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.