Svätý Otec príde v roku 2015 na oslavy dona Bosca do Turína

(RV, Rím, 12. februára 2014) – Pápež František má v úmysle navštíviť v roku 2015 Turín. V saleziánskom jubilejnom 200. výročia narodenia dona Bosca príde tak osláviť zakladateľa saleziánov a tiež si uctí Turínske plátno, vzácnu relikviu, ktorá je pamiatkou umučenia Pána.

Dátum návštevy pápeža Františka v Turíne ešte nebol stanovený, avšak vystavenie plátna k verejnej úcte sa bude konať po slávení Veľkej noci, teda pôjde s istotou o jarné mesiace.

V pondelok 10. február počas audiencie turínsky arcibiskup Nosiglia predstavil pápežovi Františkovi charakteristiky budúcoročného mimoriadneho vystavenia Turínskeho plátna. Osobitným spôsobom budú pri vystavení plátna zapojení mladí, protagonisti osláv saleziánskeho jubilea.

Naposledy bolo vystavené Turínske plátno roku 2010, kedy si ho prišiel uctiť aj pápež Benedikt XVI.

 

 

Zdroj: sk.radiovaticana.vafoto: magisterobenedettoxvi.blogspot.it

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.