Svedectvo ukrajinského provinciála v najnovšom Salmagu

(Bratislava, 16. mája 2016) – Po dvoch rokoch sa Bratislava opäť na niekoľko dní stala dejiskom Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI. Tentokrát ich slovenskí saleziáni organizovali spolu s rakúskou provinciou. V Téme druhého májového Saleziánskeho magazínu vám ukážeme prierez celými hrami. Budeme sa pýtať dobrovoľníkov, ale aj organizátorov.

Po prepustení z väzenia v roku 1960 až do pádu režimu býval salezián kňaz, básnik, redaktor, prekladateľ a politický väzeň don Štefan Sandtner v bytovom dome v Pezinku. Pri príležitosti stého výročia jeho narodenia na ňom odhalili svojmu rodákovi pamätnú tabuľu. Oslavy nedožitého jubilea pokračovali spomienkovým večerom v Bratislave na Miletičovej. Viac o tejto udalosti sa dozviete v reportáži.

Terajší ukrajinský provinciál don Karol Maník spojil svoju zahraničnú cestu s návštevou Slovenska, kde zároveň podporil mladých športovcov z Ukrajiny na PGSI 2016. V rubrike Svedectvo sa dozviete, ako ho služba provinciála mení, čo prežívajú ľudia na Ukrajine a ako saleziáni pomáhajú chudobným mladým v tejto krajine.

Premiéra už dnes o 18:15 na TV Noe a zajtra na TV Lux o 21:05.


 

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.