Taizé 2014 bude v Prahe, kardinál Duka pozval mladých

(Bratislava, 19. marca 2014) – Desiatky tisícov mladých z celej Európy a ďalších kontinentov sa stretnú 29.12.2014 – 2.1.2015 v Prahe na 37. európskom stretnutí mladých. Bude to ďalšie zastavenie na „púti dôvery na zemi“, ktorú už viac ako 35 rokov organizuje komunita Taizé. Mladí, ktorí sa zúčastňujú týchto stretnutí, chcú prehĺbiť svoju vieru a sociálne cítenie. Komunita Taizé pripravuje toto stretnutie v spolupráci s kresťanskými spoločenstvami Prahy a jej okolia. Program sa skladá zo zdieľania myšlienok a zážitkov v medzinárodných skupinách, spoločných modlitieb, tematických stretnutí a zdieľania času s hostiteľskými rodinami.

Predchádzajúce európske stretnutie sa konalo koncom roka 2013 v Štrasburgu a zúčastnilo sa ho asi 30 000 účastníkov. Predseda Českej biskupskej konferencie kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup a predseda Ekumenickej rady cirkví v ČR Daniel Fajfr prišli do Štrasburgu osobne pozvať mladých, aby na konci tohto roku prišli do Prahy. Ďalšie informácie nájdete TU.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.