Tajná misia prinútila chlapcov z popradských stretiek čeliť svojmu strachu

(Poprad, 25. apríla 2023) – Prvý víkend po Veľkej noci sa chlapci z dvoch popradských stretiek vydali na dlho plánovanú víkendovú chatu v Liptovskej Tepličke. Témou tajnej misie bolo – Pomôž sebe/zachráň svet.

Na chatu dorazila po viac ako hodinovej chôdzi v daždi a s batohmi na chrbte prvá skupina chlapcov. Spoločnými silami pripravili večeru a vykúrili chatu, aby sa mohli vysušiť. Pripojila sa k nim druhá skupina a po večeri sa im spolu podarilo za neustávajúceho dažďa založiť oheň v ohnisku pred chatou, čím v chate rozsvietili svetlo. Ďalšou úlohou pre nich bolo nanosiť vodu zo studničky. Po týchto úlohách a večernej modlitbe sa chlapci zahrali spoločenské hry.

V sobotu doobeda ich po rannej rozcvičke a raňajkách čakala spoločná hra, ktorá sa im podarila dotiahnuť do úspešného konca až poobede. Potom sa chlapci opäť rozdelili a misiou druhej skupiny bolo v plnej poľnej, spoločne nájsť cestu cez hory, ktorá ich doviedla až k útulni.

Počas cesty museli vzdorovať nepriazni počasia, brodiť sa snehom a bojovať tak so svojím strachom a vyjsť mimo svoju komfortnú zónu. „K útulni sme dorazili tesne po zotmení. Tam nás už čakala teplá pec, pretože sme sa po brodení snehom potrebovali nielen zohriať, ale aj vysušiť a doplniť zásoby energie,“ opisujú svoje zážitky chlapci.

„Po výborných raňajkách sme si ráno nenechali za svitania ujsť majestátny výhľad na Vysoké Tatry s východom slnka. Potom nás čakala už len cesta späť do Liptovskej Tepličky na autobus. Z tejto víkendovej chaty sme sa všetci vrátili obohatení nielen o mnoho zážitkov, ale aj s pevnejším odhodlaním vzdorovať akejkoľvek nepriazni osudu,“ zhodnotili.

Zdroj: salezianipoprad.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.