Tak čo, Ideš ty?

Ach, samé čísla… Do spustenia hodiniek s nezvyčajným počtom 72 ostáva už len 14 dní. V roku 2010 sa zapojilo 1800 mladých Domkárov vo viac ako 120 dobrovoľníckych projektoch. Ako to bude vyzerať v roku 2012?

Nechceme vás tu zaťažovať matikou, ale keď sa na tie čísla človek pozrie, uvedomí si, že keď sa spoja sily, vie sa urobiť veľmi veľa dobra. Tentokrát nám to ponúka víkend 19. – 21. október.

Ako na to? Poď znovu do 72jky (www.72hodin.skI)! Registrovať svoje nápady a talenty pretavené do konkrétnych projektov môžeš už len do 17. októbra na www.72hodin.sk/registracia-projektu! Projekty nahlasuje koordinátor projektu. (Do registrácie treba uviesť meno organizácie: Domka.) 

V tejto brožúre (www.domka.sk/files/ine/72-hodin-2012_brozura.pdf) sa dozvieš všetky potrebné informácie. Pozri si aj naše promo video (www.youtube.com/watch?v=wO8KsV3fGWs), taktiež si zaspomínajme na hymnu 2010 (http://ziwhat.sk/72aa/pages/stiahni/72AA_hymna.mp3)! Ak však ešte stále nevieš, s čím pomôcť, čo by si chcel zlepšiť, čo sa ti v tvojom meste nepáči, ponúkame ti na inšpiráciu mapu (http://www.nepacisamito.sk/), na ktorej ty sám označ, čo sa ti nepáči. 

Aby sa naozaj urobilo veľa dobra, treba túto myšlienku podporiť aj modlitbami:

Modlitba projektu 72 hodín bez kompromisu

Otče, darca môjho života, Ty sám ma povolávaš, vravíš mi "Tak poď!".S pokorou odpoviem "Idem ja"a prosím Ťa o pomoc.

Vlej mi do srdca Ducha Svätého,sprav mi ho citlivým na potreby iných,ukáž mi, čo potrebujú a nauč ma, ako sa k nim priblížiť.Veď ma takto na ceste do Neba,aby 72 hodín skutočne začalo    môj život pre Teba.

Nech mi v tom pomáha svätý don Bosco, Dominik, Laura a Panna Mária Pomocnica Kresťanov. Amen.

121009_72_1.jpg

 

121009_72_2.jpg

Autor: Veronika DolnáKontakt: veronika@domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.