Takmer 200 chlapcov sa rozlúčilo s prázdninami na levočskej Bodke

(Levoča, 2. septembra 2021) – „Jozef, neboj sa…“ bolo heslom 36. ročníka Bodky za prázdninami. Tradičného podujatia na Mariánskej hore v Levoči sa zúčastnilo viac ako 190 chlapcov z 12 saleziánskych stredísk z celého Slovenska. Nechýbali ani provinciál saleziánov don Peter Timko a provinciálny vikár don Peter Jacko.

Po registrácii sa všetky strediská rozdelili na dve skupiny podľa veku. Mladší si mohli zahrať rôzne hry a súťaže, zatiaľ čo pre starších boli pripravené workshopy na zaujímavé témy. Na výber mali debaty o povolaní, médiách, misiách či Svätom Otcovi.

Po tomto bloku nasledovala obľúbená súťaž medzi strediskami „Grammy Bodkár“. Každé stredisko si pripravilo scénku, v ktorej sa chlapci pokúsili čo najlepšie stvárniť Božie pozvanie v dôvere vykročiť do neznáma, adresované sv. Jozefovi z Nazareta. Porote sa veľmi páčili scénky stredísk Bardejov a Tri hôrky, avšak putovný pohár si nakoniec odniesli minuloroční víťazi, a to stredisko Poprad-Veľká. Jedinečnosťou bola tiež cena publika, ktoré svojimi hlasmi vybralo stredisko Bardejov.

Vrcholom a zároveň zakončením akcie bola slávnostná svätá omša v bazilike. Don Jacko v kázni chlapcov povzbudil „odovzdať svoje túžby Bohu v dôvere, že Boží sen o našom živote je vždy krajší, než by sme si ho dokázali predstaviť sami“.

Informoval: Peter Gábor, Jakub Obšajsník

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.