Téma májového Rebríka NAŠA MAMA ukazuje podobnosť našej mamy s Máriou

(Bratislava, 3. mája 2022) – Každý má rád svoju mamu a každý vie, čo všetko mama pre nás robí. Často sa pritom podobá na našu Nebeskú mamu Máriu. Téma májového Rebríka NAŠA MAMA ukazuje podobnosť našej mamy s Máriou pri rozličných situáciách – keď sa mama za nás modlí, keď sa stratíme alebo sme chorí. Na záver dvojstránka ponúka prekvapenie pre mamičku, ktoré môže každý ľahko pripraviť.

Májový Rebrík si môžete objednať TU.

O Oravskej Lesnej nám v rubrike Slovensko mojimi očami porozpráva naša čitateľka – desaťročná Beátka Brišová. Vo svojej reportáži doplnenej peknými fotografiami i kresbami nám ukáže krásy a zaujímavosti tejto oravskej dedinky. Ozaj, viete, že v tejto najchladnejšej obci na Slovensku je nádherný farský kostol svätej Anny – mamy Panny Márie?

S koncom mája prichádza aj ďalší ročník kampane MINIdigi, do ktorého na strane 25 v článku Byť v kontakte pozývame všetkých čitateľov. Úlohou účastníkov bude menej používať mobil, notebook či tablet. Čas, ktorý získajú, môžu venovať dobrodružným a radostným zážitkom s kamarátmi, rodinou a so všetkými ľuďmi, ktorí žijú okolo.

Ako dobre využiť čas bez mobilu, tabletu či počítača? V prílohe – v skladacej knižke s názvom Môj MINIdigi týždeň – ponúkame niekoľko tipov na rozličné zaujímavé aktivity – vyrobiť si MINIdigi škatuľku, rodinný kalendár či vlastné piškvorky, upiecť chutné cookies, alebo sa pomodliť MINIdigi modlitbu, ktorá je na poslednej strane knižky.

Príbeh mamy ponúka aj komiksový príbeh z rubriky Na ceste so svätými. Tento raz je hlavnou hrdinkou svätá Gianna Beretta Molla, ktorá ľúbila a chránila svoje deti rovnako – od najstaršieho až po nenarodené bábätko. A ľúbila ich až tak, že obetovala svoj život, len aby sa mohlo narodiť jej dievčatko.

Rebrík si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.