Témou tohtoročného Veľkého hokejbalového turnaja v Košiciach bola radosť

(Košice, 22. novembra 2022) – Druhý novembrový víkend sa po dvojročnej prestávke opäť uskutočnil Veľký hokejbalový turnaj. V košickom saleziánskom stredisku Tri hôrky sa stretlo 10 tímov z celého Slovenska. Víťazom turnaja sa stalo Námestovo.

Podujatie otvorila registrácia všetkých tímov a svätá omša. Nasledoval program a aktivity, pri ktorých sa hráči z rôznych miest lepšie spoznávali a spoločne sa zabavili. Otestovali si aj svoju vzájomnú schopnosť spolupracovať a boli poučení o fair play a vzájomnej úcte či podpore.

Mladí si nasledujúce dni nielen zmerali sily v hokejbale, ale absolvovali aj prehliadku po meste s najznámejším košickým sprievodcom Milanom Kolcúnom. Napínavé zápasy v sobotu večer ukončili galavečerom, na ktorom už tradične musia chlapci športové oblečenie vymeniť za slávnostné.

V nedeľu doobeda tímy odohrali semifinálové zápasy. Námestovo zvíťazilo nad Humenným 4:1 a Banskú Bystricu o jeden gól porazila Terňa výsledkom 5:6. Víťazi sa stretli vo finále, v ktorom Námestovo suverénne dokázalo svoje prvenstvo. Strelilo Terni 5 gólov, kým súper dokázal pokoriť brankára Námestova iba raz.

„Vládla tu veľmi dobrá atmosféra, samozrejme aj skvelá organizácia. Bolo milé ako sa o nás ľudia starali, naozaj bolo cítiť lásku zo všetkých strán a celkovo veľmi príjemný turnaj. Chalanom sa tu veľmi páčilo takže sa za mňa úplne super,“ opísal atmosféru turnaja tréner Banskej Bystrice.

Medzi povzbudzujúcimi sa našiel aj Jozef Bukovčák, jeden z prvých hráčov ešte len začínajúceho Veľkého hokejbalového turnaja. Tento rok prišiel podporiť svojho syna, reprezentanta Novej Dubnice.

„Keď som sem prišiel, bol to môj prvý organizovaný turnaj, na akom som kedy ako hokejbalový hráč hral. Bol som strašne fascinovaný, ako sa o nás všetci starali a vzali nás na slávnostnú večeru, ako sa to robí aj dnes. Zapôsobilo to na nás až tak, že keď sa v Novej Dubnici postavilo saleziánske stredisko s hokejbalovým ihriskom, v roku 2004 sme začali organizovať celoslovenský hokejbalový turnaj a robíme ho dodnes. Takže ak by si chalani vzali z tohto turnaja niečo také a začali to robiť napríklad u nich v stredisku alebo sa angažovať pri organizácii niečoho takého, určite by to bolo prínosné.“

Reportáž, ktorú z 24. ročníka VHT pripravila TV Lux si môžete pozrieť TU.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.