Témou zážitkového tábora pre mladých z Novej Dubnice bol sv. Jozef

(Nová Dubnica, 19. júla 2021) – Prvý júlový týždeň strávili mladí z Novej Dubnice spolu so staršími animátormi a saleziánmi neďaleko obce Podskalie na tábore s tradičným názvom Prežiť.

Letného zážitkového mládežníckeho tábora sa zúčastnilo spolu 31 chlapcov a dievčat, 10 skúsených animátorov a 4 saleziáni. Témou tábora bol, aj vzhľadom k prebiehajúcemu mimoriadnemu Roku sv. Jozefa vyhláseného pápežom Františkom, svätý Jozef. Mladí počas ranných modlitieb meditovali nad úryvkami z knihy Jozef 2.1 – Čo znamená byť mužom evanjelia v 21. storočí?, ktorá obsahuje zamyslenia nad zvolaniami Litánií k sv. Jozefovi.

Ranné a večerné modlitby, sväté omše i netradične pripravená duchovná obnova tvorili iba malú časť nabitého programu. Chlapci aj dievčatá mali možnosť vyskúšať si svoju fyzickú zdatnosť a odolnosť počas náročných úloh plnených neraz vo veľkých horúčavách.

Preverili si svoju zručnosť a šikovnosť pri výrobe nosidiel, mostov a rôznych predmetov v tvorivých dielňach i tímovú spoluprácu počas hier a aktivít. Zažili galavečer s tancami, plazenie sa v blate, nočné hry i východ slnka po noci strávenej pod hviezdami. Nechýbali výstup na Podskalský Roháč či mestská hra. Úvod do jednotlivých aktivít sprevádzali krátke scénky zo života sv. Jozefa.

Domov sa všetci účastníci tábora vrátili unavení, ale plní zážitkov. O tie sa s vami radi podelia aj formou krátkeho videa.

Zdroj: faranovadubnica.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.