Tínedžeri z Troch hôrok sa na tábore vymanili spod vlády gréckych bohov a našli pravého Boha

(Liptovská Teplička, 28. augusta 2020) – Mladí z košických Troch hôrok sa tretí júlový týždeň stretli na tínedžerskom tábore. V malebnom prostredí Liptovskej Tepličky ich privítali grécke božstvá z Olympu, na čele so Zeusom a Herou.

Počas týždňa plného zážitkových aktivít spoznávali nielen druhých, ale aj seba samých. „Zaujímavé boli aktivity ako napríklad Cesta za kráľom, kedy sme osamote prekonávali dlhú nočnú cestu, ponorení len do vlastných myšlienok. Naopak v stredu sme okúsili aktivitu malomocenstvo, v ktorej sme sa učili spolupráci a vytrvalosti v kolektíve. Zároveň, po každej aktivite nasledoval dôležitý bod celého tábora, reflexia, v ktorej sme mali možnosť vyjadrovať svoje emócie, postrehy a zážitky z danej aktivity či hodnotiť nielen svoju skupinu, ale aj seba samých,“ opísala tábor jedna z účastníčok.

Predposledný deň si mladí pripravili špeciálne odevy potrebné na výstup na vrch Olymp, kde ich čakali sochy gréckych bohov s kamennými tvárami, ktoré symbolizovali neosobnosť týchto božstiev. Objavili, že jediný, kto im môže ponúknuť pravú radosť a zmysel života je Boh. Taktiež si pripomenuli svoj krst a v rámci osobnej duchovnej obnovy mali možnosť stráviť noc vonku, na tomto vrchu.

Tábor zakončili Košičania olympiádou v netradičnom futbale hranom pomocou kolien a spoločným vyhodnotením.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.