Titus Zeman zavítal aj do Košického kraja

(Strážske, 4. mája 2018) – V stredu 25. apríla sa vo farnosti v Strážske konala netradičná detská svätá omša. O svätosti a živote blahoslaveného Titusa Zemana prišiel veriacim porozprávať salezián don Jozef Luscoň. Deti, ktoré správne odpovedali na jeho zvedavé otázky počas príhovoru, si odniesli domov aj malé darčeky.

Čas po svätej omši patril prednáške o blahoslavenom mučeníkovi za duchovné povolania. Don Luscoň predstavil jeho život od narodenia cez školské roky, prípravu na povolanie, ťažké časy počas totality až po odchod do večnosti. Nechýbalo ani niekoľko slov o blahorečení a celom procese, ktorý mu predchádzal.

Rozprávanie dokresľovalo množstvo fotografií zo života dona Titusa. Slová saleziánskeho hosťa doplnilo niekoľko farníkov, ktorí sa podelili o svoje osobné či sprostredkované spomienky z čias totality. Brekovčania nezabudli spomenúť svojho rodáka, dekana Jozefa Štofeja, ktorý bol počas predchádzajúceho režimu takisto väznený (doteraz žije a je najstarším kňazom Košickej arcidiecézy).

"Donovi Luscoňovi patrí vďaka za prijatie pozvania, predstavenie blahoslaveného dona Titusa Zemana i množstvo "drobností", ktoré nám doniesol, čo zaznelo aj v záverečných slovách miestnych duchovných otcov," dodáva účastníčka.

Informovala: Eva Miklošová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.