Tohtoročný putovný pohár malej halovej Kamy získali domáci

(Bratislava, 16. novembra 2016) – "Vždy veríme až do konca" bolo heslo, ktoré sa nieslo tohtoročnou malou halovou Kamou – západ. O putovný pohár prišlo do Bratislavy zabojovať desať družstiev.

November je v saleziánskom stredisku na Mamateyovej už tradične spojený s futbalovým turnajom pre chlapcov do 15 rokov. Športové zápolenie otvorili 11. novembra úvodnou modlitbou direktor strediska Štefan Turanský SDB.

Prvý hvizd spustil sériu skupinových zápasov. Podvečer bola na programe spoločná duchovná obnova a sv. omša. Po troch večerných zápasoch a programe si chlapci pozreli kvalifikačný zápas Slovensko – Litva, ktorý na radosť mladých športov skončil slovenským víťazstvom. Prvý deň Kamy zakončila večerná modlitba.

Meranie športových síl pokračovalo v sobotu doobedňajším blokom zápasov a popoludní nasledovali semifinálové a finálové zápasy. "Kotol, fanúšikovské chorály a pokriky, futbalový komentátor a odpovede fanúšikov, všetko, čo určite poznáte z pravých futbalových zápasov," opísal náladu v petržalskom stredisku jeden z účastníkov. "Perfektnú atmosféru hlavne vytvoril domáci tábor a tábory futbalistov z Námestova a Dolného Kubína, ktorí sa do finálových bojov nedostali, ale povzbudzovali domácich za vytúženým prvenstvom," pokračuje.

V semifinále najskôr kapitulovali Banská Bystrica a Miletička; následne za rekordnej návštevy dňa podľahla vo finále turnaja Trnava domácej Mamateyke. Tá sa po dlhom čase opäť dočkala vytúženého prvenstva a získala putovný pohár malej halovej Kamy. Súboj o tretie miesto medzi bratislavskou Miletičkou a Banskou Bystricou zvládli víťazne chlapci z Bratislavy.

V radostnej atmosfére organizátori ocenili aj najlepších hráčov, najlepšieho strelca a brankára.

Zaujímavosti tohtoročnej Kamy:

• Na turnaji padlo 125 gólov.• Boli udelené 2 červené karty.• Najlepší strelec turnaja dal 10 gólov.• Spolu sa odohralo 27 zápasov.• Na turnaji pískalo trio rozhodcov.• Za víťazstvom domácich stál brankár, ktorý inkasoval najmenej gólov na turnaji (1) a tím prehral iba jediný zápas a to 0:1.• 5. miesto – Dolný Kubín, 6. miesto – Námestovo, 7. miesto – Kaplná, 8. miesto – Šamorín, 9. miesto – Dubnica nad Váhom, 10. miesto – Žilina.

Zdroj: www.mamateyka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.