Tradičný dolnokubínsky turnaj KubCup je viac než len volejbal

(Dolný Kubín, 24. mája 2017) – Druhý májový víkend patril v Dolnom Kubíne športu. Uskutočnil sa štrnásty ročník volejbalového turnaja KubCup. V zmiešaných amatérskych družstvách si mohlo zmerať sily 35 tímov z Oravy aj celého Slovenska.

Hlavné motto turnaja „Viac než len volejbal“ naznačuje, že nejde o tradičné športové podujatie, kde rozhodujú víťazné smeče a podania. „To VIAC prináša na turnaj každý účastník – dobrovoľník aj súťažiaci. Je to vzájomné fandenie, fair play, rodinnosť, nové priateľstvá a kresťanské hodnoty. KubCup si totiž budujeme spoločne,“ vysvetlila organizátorka turnaja sr. Mery Gregová.

Každý hrací deň tak mladí športovci a viac ako 60 dobrovoľníkov odštartovalo sv. omšou. Počas zápasov nebola núdza o krásne výmeny, fair-play hru, sklamanie či radosť z výhier. Viac než 200 športovcov súťažilo počas dvoch dní na 6 hracích plochách kubínskych škôl.

Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti sa medzi hráčmi aj dobrovoľníkmi tešila obľube KubCuviareň. „Myšlienka KubCuviarne vo mne skrsla pred dvoma rokmi na podnet ostatných organizátorov, ktorí túžili po nejakom skvelom občerstvení na KubCupe. Chcel som, aby kaviareň bola miestom oddychu pre hráčov a popritom aby si pochutili na výborných palacinkách či milkshaku. Myslím si, že to skvelo napreduje a už sa tešíme na ďalší ročník,“ vyjadril iniciátor KubCuviarne, Adam Skirčák.

Titul tohtoročného víťaza a putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej, patrónky turnaja, si odniesol tím z Kňažej, ktorý bojoval v silnej konkurencii s tímom z Banskej Bystrice. Tretie miesto získali minuloroční obhajcovia z domáceho tímu. Cenu fair-play sr. Maji Futejovej pre najlepšieho hráča organizátori udelili Petrovi Faberovi z tímu Dolejbalisti.

Volejbalový turnaj KubCup je každoročne usporiadaný mladými dobrovoľníkmi z dolnokubínskeho strediska Laura spolu so sestrami saleziánkami. Už teraz organizátori pozývajú na jubilejný 15. ročník turnaja KubCup 2018.

Viac foto z podujatia nájdete na FB fanpage.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.