Trnávka ožije na sviatok dona Bosca divadlom

(Bratislava, 25. januára 2018) – Saleziáni na Trnávke oslavujú sviatok svojho patróna Jána Bosca počas posledného januárového víkendu. Okrem slávnostnej hodovej svätej omše pripravili aj divadlo, ktoré sa nesie pod názvom Bartolomej. Do realizácie sa zapojilo vyše 50 mladých ľudí, detí, ale aj dospelých. Diváci sa majú na čo tešiť.

Oslava patróna farnosti Trnávka, Jána Bosca, je už tradične spätá s ochotníckym divadlom. Tento rok sa v réžii Juraja Caránka oživil scenár z roku 1991, ktorý pod názvom Bartolomej napísali dvaja saleziáni Štefan Turanský a Tibor Reimer. Motívom divadla je samotná postava Jána Bosca.

„Súčasné spracovanie z dielne Juraja Caránka a jeho tímu je iné ako pôvodné. Spolu so svojimi spolupracovníkmi dokázal dať do pohybu masu detí, mladých aj dospelých a vytvoril ohromnú kompozíciu pohybu, spevu, tanca a zábavy, ktorá má v sebe saleziánsku charizmu priateľstva a radosti,“ hovorí o divadle salezián Cyril Slíž, ktorý mal možnosť hrať v ňom ešte v roku 1991.

Do prípravy hry sa už od októbra zapojilo viac ako 50 farníkov. Svoje miesto si tu našli nielen herci, ale aj osvetľovači, kulisári, kostyméri a všetci, ktorí sú potrební na to, aby takéto veľké dielo vzniklo iba z ochotnej a dobrovoľnej práce ľudí.

Premiéra sa uskutoční v nedeľu, 28. januára o 16,00 a 19,00 hod. Reprízy budú 11. februára tak isto o 16,00 a 19,00 hod. v sále pod kostolom na Okružnej ulici č. 13.. „Verím, že každému sa toto divadlo bude páčiť a odnesie si domov aspoň kúsok charizmy nášho patróna Jána Bosca. Nielen samotné divadlo, ale aj jeho príprava predstavovali presne to, čo nás Ján Bosco naučil – rozdávať radosť a budovať pevné vzťahy,“ dodáva direktor saleziánskeho diela na Trnávke don Tibor Reimer.

Petra Jakubcová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.