Trofej hokejbalistu Pištu získali hráči Bardejova

(Košice, 13. decembra 2012) – Počas 16. ročníka košického Vianočného hokejbalového turnaja (VHT) chlapci do šestnásť rokov z desiatich miest Slovenska zápasili okrem súperov aj so silnými mrazmi. Jednu z najväčších saleziánskych športových akcií poctil svojou prítomnosťou aj provinciál don Karol Maník.

Druhý decembrový víkend patril v saleziánskom stredisku na Troch hôrkach v Košiciach hokejbalu. Vianočného hokejbalového turnaja sa tento rok zúčastnilo desať tímov od Dubnice nad Váhom po Humenné. 

VHT patrí medzi najväčšie každoročné akcie saleziánov na Slovensku. Prínos podujatia ocenil aj provinciál, don Karol Maník, ktorý bol na turnaji prítomný vrámci vizitácie v Košiciach: „Naozaj tu je vidieť dobrú organizáciu a zabehaný systém. Veľmi sa mi páči, ako je na tomto turnaji šport prepojený s modlitbou a duchovným životom. Vytvára to tu príjemnú atmosféru. Športovú, bojovnú, ale priateľskú.“

O dianie na Vianočnom hokejbalovom turnaji sa každoročne zaujíma množstvo bývalých účastníkov, ale aj fanúšikov zúčastnených miest. Tento rok mali prístup k aktuálnym informáciám prostredníctvom facebooku a webovej stránky Troch hôrok, ktorá poskytovala výsledky a priebežné tabuľky. Pravidelne boli tiež doplňované fotky a kuriozity.     Každý ročník turnaja sprevádza ústredná myšlienka. Tento rok ňou bola veta, ktorú don Bosco povedal uličníkovi Miškovi Magonemu: „Chcel by som sa aspoň na chvíľu zmocniť tvojho srdca“. Motto bolo predstavené v piatok na úvodnom večernom programe, po ktorom nasledovalo rozlosovanie do skupín.

V skupine A sa ocitlo trio tímov z východného Slovenska – Bardejov, Prešov a Humenné – doplnené o Žilinu a Námestovo. Skupinu B obsadili domáce Košice, Dubnica nad Váhom, Poprad, Banská Bystrica a Michalovce. Turnaj bol fyzicky náročný, v sobotu musel každý tím odohrať štyri zápasy v skupine. Počas prvých ranných stretnutí sprevádzala hráčov teplota -9 °C a zľadovatený povrch. Večer unavených hokejbalistov potešila slávnostná vianočná večera. Po nej jednotlivé tímy predvádzali scénky zo života dona Bosca, ktoré si mali pripraviť pred turnajom. 

Nedeľa bola dňom vyraďovacích zápasov. Napokon sa v boji o 3. miesto stretol Poprad s Dubnicou nad Váhom, ktorá sa z medaily tešila po výhre 2:1. Diváci boli svedkami finále domácich Košíc proti jednému z každoročných favoritov, Bardejovu, ktoré zvíťazilo 2:0 a získalo trofej hokejbalistu Pištu. Ocenenie Fair play si po sympatickom vystupovaní odniesol mladý tím z Humenného. 

Konečné poradie tímov:    

1.Bardejov                       2.Košice                          3.Dubnica nad Váhom        4.Poprad   5.Prešov6.Banská Bystrica7.Humenné8.Námestovo9.Žilina10. Michalovce

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč: Martin Jabcon, Košicenajlepší brankár: Peter Javorka, Banská Bystricanajlepší obranca: Martin Holák, Dubnica nad Váhomnajlepší útočník: Michal Miške, Žilina

2012_12_13_vht1.jpg

2012_12_13_vht2.jpg

2012_12_13_vht3.jpg

2012_12_13_vht4.jpg

2012_12_13_vht5.jpg

2012_12_13_vht6.jpg

2012_12_13_vht7.jpg

2012_12_13_vht8.jpg

Informoval: Ján Tomaštík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.