Trojkráľový koncert spojil všetky spevácke zbory na Kopánke

(Trnava, 10. januára 2023) – Poďme spolu za hviezdou bol názov trojkráľového koncertu, na ktorom sa 8. januára v Kostole Panny Márie Pomocnice v Trnave stretla miestna saleziánska rodina. Koncert začal písať svoju tradíciu v roku 1994 a odvtedy sa Vianoce na Kopánke nezaobídu bez tejto hudobnej udalosti.

Podujatie otvoril detský spevácky zbor Deti svetla pod taktovkou Katky Kráľovičovej. Hudobnú štafetu prebrala rodinná kapela Slaninkovci. „Od mladosti sme so zborom chodievali na Štedrý deň koledovať do nemocníc, detských domovov a domovov sociálnych služieb. Túto službu sa snažíme odovzdať aj našim deťom, s ktorými chodíme koledovať doteraz,“ prezradili manželia.

Hudobné teleso Zbor Nepoškvrnenej je výlučne chrámovým zborom. Tvoria ho bývalí členovia detských a mládežníckych zborov, ale aj nadšenci zborového spevu, ktorí chcú byť aktívnou súčasťou bohoslužieb. Na trojkráľovom koncerte ponúkli piesne v latinskom, anglickom aj slovenskom jazyku.

Ako posledný predviedol svoje hudobné umenie mládežnícky zbor Kopančári. Na Kopánke mladí spievali už oddávna. Postupom času sa zbor vyformoval do tejto podoby, v ktorej skrášľuje omše už mnoho rokov. Vďaka mladým, ktorí milujú hudbu, chcú sa ňou aj modliť, vytvárať spoločenstvo a tiež deliť sa o radosť a nadšenie, ktoré tvorenie hudby prináša, zbor pokračuje a prežil až dodnes.

Trojkráľový koncert sa tento rok prvýkrát konal v zrenovovanom kostole na Kopánke a budúci rok oslávi svoje 30. jubileum. Na záver podujatia všetky tri zbory zaspievali dve spoločné piesne a direktor saleziánskej komunity don Juraj Kovaľ poďakoval účinkujúcim nielen za toto spevácke vystúpenie, ale aj za to, že počas roka pomáhajú svojím spevom prežívať tajomstvá liturgie.

red.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.