Turnaj Gianny Beretty Mollovej vo vybíjanej má svojho víťaza

(Humenné, 21. marca 2013) – Napätie, športový duch, fair-play. Aj takto by sa dala opísať sobotňajšia atmosféra, ktorú vyvolal už štvrtý ročník turnaja Gianny Beretty Mollovej vo vybíjanej. Ten usporiadalo súkromné centrum voľného času Laura v Humennom. Tímové zastúpenie tu mali Humenné, ktoré malo dva tímy, Košice, Michalovce, Rožňava a Sabinov.

Pravidlá troch sekúnd, troch krokov či troch prihrávok, museli mať dievčatá na mysli skôr, než rozhodca prvýkrát odpískal začiatok zápasu. Hlavná organizátorka súťaže, Martina, sa vyjadrila takto: „Atmosféra na takýchto turnajoch je vždy vyburcovaná, dievčatá kričia, skáču, snažia sa čo najviac povzbudiť to svoje družstvo. Takže myslím si, že aj pre dievčatá to je nezabudnuteľná a neopakovateľná atmosféra.“

Zapojili sa aj hráčky, ktoré sa zúčastnili predchádzajúcich turnajov. K tomuto povedala účastníčka zo Sabinova len toľko:  „Tento rok to bolo lepšie, hlavne viac zábavy.“

Takéto súťaže bývajú spojené s odhodlaním, s nadšením, s radosťou, niekedy však aj s prehrou, či nechuťou vziať loptu opäť do rúk a pokračovať. „Zo začiatku sa nám nedarilo, boli sme v strese a báli sme sa, ako dopadneme. Ale postupne sme do toho prišli. A našli sme si tu aj veľa super kamarátok.“ Vyjadrili sa súťažiace z Rožňavy. „Odkazujeme, že prídeme aj nabudúce, a budeme lepšie.“ Veselo dodali.

Turnaj bol plný neočakávaných či zvláštnych momentov. Naskytol sa aj taký, kedy proti sebe stáli dva tímy Humenného. „Najhoršie bolo hrať proti našim, každý už vedel, kto ako hrá, dalo sa predvídať, čo ten druhý urobí. Bolo to ťažké.“ Povedala účastníčka Ema.

Trofej nepoputovala ďaleko, pretože  víťaza turnaja určil zápas dvoch domácich družstiev z Humenného. Zvíťazili dievčatá družstva Humenné 1, no víťazkami sa stali všetky dievčatá už len preto, lebo sa naučili rešpektu medzi sebou a okrem chuti výhry načreli plnými dúškami aj z pohára priateľstva. Nie je toto tá trofej, ktorú by si mal každý odnášať so sebou domov?

 

Informovala: Mária Friedmanská

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.