U saleziánov v Žiline sa nahrávala hymna pre Svetové stretnutie rodín

(Žilina, 13. apríla 2022) – Chrámový zbor La famiglia spolu s rodinami zo saleziánskej farnosti v Žiline naspievali slovenskú verziu hymny X. Svetového stretnutia rodín v Ríme.

„Je mnoho zborov, kde sa spieva s nadšením, ale s notami si bohužiaľ viacerí poradiť nevedia. A pre túto skupinu je nahrávka obzvlášť dôležitá, keďže je pre nich jediným čitateľným zdrojom pre osvojenie si akejkoľvek skladby. A pokiaľ chceme zachovať jednotu v interpretáciách hymny, okrem nôt, je nahrávka ideálnym preventívnym riešením,“ vysvetlila vedúca La famiglie Barbora Brosová Lipková pre tkkbs.sk.

Pôvodne chcela dirigentka zboru, ktorý vznikol v roku 1997 ako miešaný spevácky zbor rodičov detí z Detského orchestra u saleziánov v Žiline, prizvať na pomoc ďalšie spevácke teleso. Nakoniec sa v rámci zachovania myšlienky stretnutia rodín rozhodli, že do projektu pozvú rodiny zo žilinskej saleziánskej farnosti. Na nahrávke sa tak spolu podieľalo 55 spevákov a k hudobnému rozmeru sa pridal aj rozmer spoločenstva, komunity a rodiny.

Na otázku, kedy môžeme nahrávku očakávať pre tkkbs.sk odpovedá: „Pri tak komplexnom projekte, kde je treba zakomponovať okrem zboru aj rozsiahlejšiu inštrumentálnu sekciu, je potrebné pustiť sa cestou štúdiovej nahrávky, ktorá pomôže zachytiť viaceré detaily, ktoré pri bežnej nahrávke nemusí byť počuť. To už prináša ďalšie finančné vstupy a teda všetko je momentálne závislé od finančných možností.“

Ak by chcel niekto finančne podporiť tento projekt, k dispozícii je saleziánsky účet:SK5902000000001626861157, do poznámky prosím uveďte: Hymna.

Na stránke svetovestretnutierodin.sk sú už teraz k dispozícii notové záznamy hymny so slovenským textom. O jeho preklad sa postarala dirigentka La Famiglie v spolupráci s Andreou Heglasovou, ktorá preklad prebásnila. Vďaka spolupráci so študentmi SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline vznikne k hymne aj hudobný videoklip, ktorý nájdete na stránke podujatia už koncom apríla.

Zdroj: tkkbs.sk, youtube/SDB Zilina

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.