Ukončili sme PGSI, Slovensko bodovalo tiež

(Bratislava, 9. máj 2016) – Najdôležitejšie informácie z posledného dňa PGSI hneď na úvod: Slovensko si odnáša dve zlaté a jednu striebornú medailu!

Nedeľa na Medzinárodných saleziánskych športových hrách bola plná udalostí. Ráno sme sa najprv sústredili na svätú omšu, ktorú slávil hlavný radca pre pastoráciu mládeže, don Fabio Attard.  Športovcom ponúkol v kázni myšlienku, že v láske a zodpovednosti nájdu svoje vlastné šťastie.

2016 05 09 PGSI5 1

Po svätej omši sme sa presunuli na športoviská, kde sa odohrávali finálové zápasy. Slovákov samozrejme najviac zaujali boje v staršej aj mladšej kategórii v dievčenskom futsale a v staršej kategórii chlapčenského futsalu, v ktorých sme bojovali o zlaté medaile. Oba dievčenské tímy boli úspešné a odnášajú si najcennejšie kovy. S chlapcami sa tešíme zo striebra.

Finálový zápas chlapcov vo futsale si môžete pozrieť v archíve TV Lux. Komentuje riaditeľ hier Radovan Rumanovič SDB, bývalý hokejista Peter Šťastný a športový komentátor Alfonz Juck.

2016 05 09 PGSI5 2

Po finálových zápasoch a odovzdaní medailí sme sa presunuli do Viedne, kde športovci absolvovali prehliadku mesta. Na večeru a záverečný ceremoniál putovali ďalej do saleziánskeho gymnázia v Unterwaltersdorfe. Miestni študenti si pripravili kultúrny program plný spevu a tanca. Víťazi prvých miest v každom športe a kategórii si tiež prevzali trofeje. Na záver prebrali vlajku PGSI od Slovákov Španieli, budúci rok sa športovci stretnú na PGSI v Seville.

Bodkou za záverečným ceremoniálom aj za Medzinárodnými saleziánskymi športovými hrami bol ohňostroj, ktorý si Rakúšania pripravili. Veríme, že si všetci odnášajú športový, organizačný aj duchovný zážitok a že ich motto hier "Vždy veríme až do konca" bude sprevádzať aj po návrate domov.

 

 

tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.