Uplynul rok od príchodu relikvií Jána Bosca na Slovensko

(Bratislava, 10. apríla 2014) – Pri príležitosti spomienky na putovanie relikvií dona Bosca na Slovensku (11.4.2013 – 30.4.2013) sme pripravili Photo Slideshow – fotografie zachytávajúce chvíle stretnutia s donom Boscom v našich mestách, strediskách.

 

Všetky informácie k putovaniu relikvií – denník provinciála, harmonogram putovania relikvií, piesne k donovi Boscovi, modlitebník a liturgické texty, cyklus svedectiev, logo a plagáty, monitoring tlačových výstupov provincie a médií, ktoré sme pripravovali pri príležitosti vzácnej návštevy nájdete na stránke: https://saleziani.sk/don-bosco-na-slovensku.

„Každodenné putovanie s relikviami bolo pre mňa obrovským zážitkom, cťou, vnútorne silným pocitom, ktorý len ťažko môžem opísať. Zažil som veľa chvíľ, udalostí a videl som mnoho tvárí, ktoré mi ostali hlboko v srdci. Pre mňa, pre mojich bratov saleziánov, pre celé Slovensko to bol veľký dar, ktorý sme mohli prijať, posilniť sa vo viere a stretnúť sa s našim zakladateľom. Prosil som dona Bosca o tri veci – o našu vernosť, o nové duchovné povolania a o požehnanie pre všetkých mladých“, povedal provinciál Karol Maník SDB, ktorý relikvie po celý čas osobne sprevádzal.

Niektoré z udalostí spojené s príchodom relikvií dona Bosca: V Michalovciach si pri relikvii obnovili svoje sľuby saleziáni a saleziánska rodina, v Prešove prišlo počas dňa k relikviám viac ako 5 000 ľudí, v Košiciach (Luník, Tri hôrky a Kalvária) pri svätej omši jedna dobrovoľníčka pracujúca s Rómami priniesla ako obetný dar arcibiskupovi svoju žiadosť zasvätiť sa Bohu pre službu Rómom, v Poprade prekvapil veľký počet prítomných diecéznych kňazov a rehoľníčok, v Rožňave bol kostol preplnený v pracovný deň tak, ako nebýva zvykom už dlhé roky – zvýšili sa štyri hostie. Relikvia prišla za mimoriadnych bezpečnostných opatrení aj do nápravnovýchovného zariadenia pre mladistvých v Sučanoch. Dona Bosca vítala zhruba stovka chlapcov, ktorí na záver darovali provinciálovi vlastnoručne vyrezané srdce z dreva. Pred Námestovom vítal dona Bosca pelotón (cyklisti v dresoch), v Žiline prišlo k relikviám zhruba 10 000 ľudí, z toho 1 500 žiakov z 15tich základných a stredných škôl, v Bratislave prišlo množstvo mladých… V každom meste a mieste, kam relikvie prišli, bolo možné vnímať úžasnú atmosféru a svätosť dona Bosca. Nezabudnuteľným bolo stretnutie dona Ernesta Macáka s donom Boscom v Cerovej.

Peter Novák, Saleziáni dona Bosca

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.