Uruguajský arcibiskup inicioval proces svätorečenia saleziána Padre Cacha

(Montevideo, Uruguaj, 17. septembra 2014) – Montevidejská arcidiecéza sa rozhodla iniciovať potrebné postupy na to, aby Ruben Isidoro Alonso, známy aj ako „Padre Cacho“, bol vyhlásený Cirkvou za svätého. Ako oznámil Mons. Daniel Sturla SDB, arcibiskup Montevidea, rozhodla o tom kňazská rada zložená z 25 kňazov a biskupa, ktorý prednesie požiadavku Vatikánu. Správy zverejnili média v Uruguaji.

2014 09 17 ANS Padre CachoMons. Sturla SDB sa vo štvrtok, 4. septembra, zúčastnil stretnutia s reportérmi organizovaného Biskupskou konferenciou v Uruguaji, na ktorej zverejnili rozhodnutie začať proces.

Don Alonso, alebo „Padre Cacho“, bol saleziánskym kňazom, no v posledných rokoch života vstúpil medzi diecézny klérus v Montevideu, aby s podporou vtedajšieho arcibiskupa Carla Partelliho prijali zásadné riešenie pre chudobných.

„Táto voľba ho viedla k mnohým rokom života v chatrči z plechu, kým so všeobecnou podporou budoval štvrť „bielych domov“, ktorá by nahradila mnoho chatrčí podobných tej, v ktorej Padre Cacho dobrovoľne žil,“ napísal Mons. Heriberto Bodeant, biskup v Melo, vo svojom blogu, keď bola v roku 2012 vydaná kniha „Cacho de Dios“. Napísal ju Julio Romero, obyvateľ štvrte. Keď don Alonso zomrel, jeho truhlu niesli chudobní zo štvrte.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.