Utrpenie očami saleziána Mariána Husára

(Bratislava, 1. apríla 2014) – Vážna choroba, smrť blízkeho, duševné trápenie sú okolnosti, ktoré bolestne vstupujú do nášho života. V najnovšej knižke z edície Viera do vrecka s názvom Ako prijať utrpenie? sa Marián Husár dotýka často diskutovaných tém ako depresia, smrť, kríza, vnútorná tma a konfrontuje ich so životom Krista, svätcov, ale aj obyčajných ľudí, ktorí zakúsili vo svojom živote utrpenie. Publikácia pomáha čitateľovi zorientovať sa v náročnej téme, nájsť zmysel v utrpení a vnútorný pokoj.     Marián Husár je salezián kňaz, ktorý v súčasnosti pôsobí ako direktor v saleziánskom mládežníckom stredisku v Humennom.

Knižku si môžete objednať TU.

Niekoľko myšlienok z textu:– Keď sa pripravíš na to, čomu sa nemožno vyhnúť, totiž na utrpenie a na smrť, hneď ti bude lepšie a nájdeš pokoj.– Depresia ukrýva zmysel, ktorý by sme možno bez nej nikdy nespoznali.– V modlitbe sa spájame s našimi zosnulými. Prosíme za nich, aby ich Boh prijal do svojho náručia. Môžeme sa s nimi rozprávať.– Ani najmenšie utrpenie, znášané z lásky k Bohu, nemôže ostať bez odmeny.

Krátku ukážku knihy si môžete pozrieť TU.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.