Už 22. ročník Festivalu Lumen v Trnave

(Trnava, 26. mája 2014) – Už 22. ročník Festivalu Lumen tradične otvorí 6. a 7. júna 2014 kultúrne leto v Trnave. Koncept city music festivalu ponúkne Trnavčanom, mladým z celého Slovenska i zahraničným účastníkom zaujímavý program na viacerých miestach.

Zo zahraničných kapiel organizátori zverejnili ruskú formáciu NUTEKI, ktorá sa prezentuje štýlom show-rock. Kapela založená v roku 2007 má na svojom konte vyše 350 vystúpení, 3 albumy a niekoľko koncertných šnúr po celom svete. Ďalšou kapelou je October Light, kapela ktorá svoju SKA dávku energie predstavila na Festivale Lumen 2012. Draw The Parade je tretia zverejnená kapela pochádzajúca z Holandska. Táto formácia rozprúdi atmosféru vlastným štýlom "parade-pop". Ostatné zahraničné kapely organizátori priebežne zverejňujú na stránke www.fln.sk alebo na Facebook stránke festivalu.

Trnavčania určite ocenia aj zaujímavý program v XL zóne. V Kine Hviezda sa predstaví známe improvizačné zoskupenie Tri Tvorivé Tvory (3T). V kultúrnom dome DKO je pripravený projekt Godzone, Tanečné divadlo ATak a ani tento rok nebude chýbať Marián Čekovský so svojimi hosťami v talkshow ČEKY POINT. Ďalším hudobným hosťom XL zóny bude aj slovenská kapela Komajota. Súčasť XL zóny tvorí aj 30 prednášok a workshopov na rôzne zaujímavé témy. Lístky do XL zóny si v predpredaji za 6 € môžete zakúpiť na tejto stránke: http://www.fln.sk/tickets/

Pre rodiny s deťmi je opäť ZDARMA k dispozícii Radničné nádvorie s atrakciami a detskými predstaveniami.

Na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí, ktoré stále zostáva ZDARMA sa predstavia aj slovenské kapely The Elements, Jenos Brothers, NoXcuse, Signum Regis a víťaz súťaže Festival Lumen Challenge 2014 kapela Almost Good z Čiech.

Festival Lumen 2014 sa uskutoční 6. a 7. júna v Trnave na Trojičnom námestí, v Kine Hviezda a Kultúrnom dome DKO.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.