Už po desiatykrát pozývajú saleziáni mladých na maliarsky tábor

(Banská Belá, 26. júna 2015) – Saleziánsky plenér – akcia pre deti a mládež od 13 rokov so záujmom o výtvarné umenie sa bude konať v dňoch 16.-23. augusta 2015 v pôsobivom prostredí saleziánskej chaty v Banskej Belej pri Banskej Štiavnici.

Aj tohtoročné podujatie chce poskytnúť mladým záujemcom základné informácie o výtvarnej reči a výtvarných technikách popri práci v prírode. V programe je zahrnutá aj návšteva Banskej Štiavnice – mesta zaradeného do svetového dedičstva UNESCO.

Témou výtvarníckeho tábora bude KRAJINA. Určite bude reč aj o donovi Boscovi – niečo o jeho živote a o jeho veľkej láske a starostlivosti o mladých najmä chudobných a opustených. Účastník nemusí mať žiadne veľké skúsenosti – stačí záujem a túžba niečo sa naučiť.

Organizátormi tábora sú akademickí maliari Pavol Rehák ASC a Iva Jarošová-Štrbová.

Prihlášku treba poslať do 15. júla 2015. Ďalšie informácie môžu záujemcovia získať TU alebo na e-mailovej adrese: plener@domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.