V 143. misijnej výprave sú aj traja Slováci

(Bratislava 13. septembra 2012) – Od 6. septembra prebieha v Ríme mesačný kurz pre misionárov 143. Saleziánskej misijnej výpravy. Cieľom formačného kurzu je poskytnúť novým misionárom nástroje a nevyhnutné postoje k tomu, aby účinne vychovávali a evanjelizovali v krajinách určenia, so špeciálnou pozornosťou na mladých.
 
Náplňou kurzu, ktorý vedie hlavný radca pre misie don Václav Klement, sú rôzne workshopy na misijné témy, ale aj momenty bratského zdieľania a oboznámovania sa so saleziánskou misijnou otázkou.
 
Počet budúcich misionárov je 45: vačšinou postnovici (saleziáni s dočasnými sľubmi), ktorých je 22; koadjútorov – saleziánov bratov je 6 a 17 kňazov. Najviac misionárov je z Ázie, hlavne z Vietnamu a Indie.
 
Medzi účastníkmi kurzu sú aj traja slovenskí saleziáni: koadjútor Peter Červeň pracujúci v Azerbajdžane (momentálne študuje v Turíne), kňaz Marián Ondriaš, ktorý už teraz pracuje v saleziánskej misii medzi rómami na Luniku IX v Košiciah, a kňaz Peter Pagáč, ktorý je určený do Londýna.
 
Okrem týchto spolubratov je tam prítomný aj salezián Jerald David, pochádzajúci z Indie, ktorý sa prihlásil na misiu patriacu pod Slovenskú provincii v Jakutsku na Sibíri. Formačný kurz pre misionárov vyvrcholi v 30. septembra v Turíne odovzdaním saleziánskych misijných krížov.
 
120913_misie1.jpg
Don Peter Pagáč, don Václav Klement
 
 
Spracoval Peter Jacko SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.