V ankete Naj online učiteľ zvíťazil František Tkáč z Gymnázia sv. Jána Bosca v Bardejove

(Prešov, 14. októbra 2021) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) ocenil 7. októbra najlepších online učiteľov z celého kraja. Župa odovzdala nominačné listy celkovo 35 učiteľom. František Tkáč z bardejovského gymnázia získal ocenenie za svoj inovatívny prístup počas dištančného vyučovania, ktoré prebiehalo online formou. Do ankety ho nominovali žiaci, ktorým je triedny učiteľ.

„My, štvrtáci z Cirkevného bilingválneho gymnázia sv. Jána Bosca v Bardejove, máme šťastie, že máme triedneho učiteľa, Mgr. Františka Tkáča, ktorý rád poradí, vypočuje a objíme vždy vtedy, keď to práve jeden z nás najviac potrebuje. Pána učiteľa neodradila ani pandémia. Počas celého roka nás podporoval a bol nám bol veľkou oporou. Pozitívnu energiu nám dennodenne dodával v správach, videách a vtipných obrázkoch, ktoré nám posielal. Samozrejme, že nedopustil ani to, aby jeho on-line hodiny ubrali na hodnote a kreativite,“ napísali žiaci v nominácii.

Mladí študenti vyzdvihli aj ďalšie kvality svojho učiteľa: „Pán učiteľ nás vzdeláva, ale najmä vychováva. Ako povedať svoj názor (nielen v anglickom jazyku) tak, aby sme nikoho neurazili, ako si naplánovať čas tak, aby sme stíhali všetko, čo musíme, no aj to, čo máme radi. Učí nás napríklad aj ako si zodpovedne plánovať budúcnosť tak, aby sme v nej boli šťastní. V jeho očiach nie sme len žiaci, ale mladá generácia, ktorá sa začína formovať a prahne po inšpirácii a najmä motivácii, ktorú u nášho pána učiteľa nachádzame.“

Cenu si mladý učiteľ prebral z rúk predsedu PSK Milana Majerského. Následne sa ku gratulantom pridala aj samotná trieda štvrtákov cez videoprojekciu.

„Napriek tomu, že sme boli online, snažil som sa dostať k žiakom čo najbližšie, vymýšľať čo sa dá a nie čo sa nedá. Bola to výzva učiť dištančne, pretože zo dňa na deň sme zostali doma a museli sme sa naučiť, ako teraz učiť, ako používať tímsy a ako rozdeliť hodiny, aby to nebola pre žiakov nuda. Myslím si, že všetci, čo sme tu dnes sedeli, sme sa s tým popasovali celkom dobre. Ďakujem svojim žiakom za nomináciu, pretože bez nich by som tu dnes nestál,“ uviedol po vyhlásení výsledkov víťaz ankety František Tkáč.

Zdroj: www.po-kraj.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.