V Banskej Bystrici sa na florbalovom turnaji stretli dievčatá z celého Slovenska

(Banská Bystrica, 12. apríla 2019) – Prvý aprílový víkend sa v saleziánskom stredisku v Banskej Bystrici uskutočnil celoslovenský florbalový turnaj dievčat.

Prvý večer mali športovkyne možnosť nasať tunajšiu atmosféru v klasickom piatkovom oratku. Mohli si zahrať rôzne spoločenské hry, prehĺbiť vzájomné vzťahy so svojimi priateľmi či vytvoriť nové priateľstvá s Banskobystričanmi. Taktiež si vylosovali svoju skupinu a protihráčov.

Sobota patrila samotnému turnaju. Už od rána prebiehali v hale skupinové zápasy, ktoré boli od začiatku vyrovnané a napínavé. To však vôbec nepokazilo atmosféru v hale, práve naopak. Tímy sa navzájom povzbudzovali, vládla tu priateľská atmosféra.

„S niektorými tímami sme sa počas voľna bližšie spoznali a spriatelili. Bolo to veľmi príjemné a dúfam, že sa s nimi ešte niekedy stretneme. Už teraz sa teším na budúci rok,“ povedala hráčka tímu z Banskej Bystrice Tamara Vavríková.

Skupinu A vyhral tím z Bratislavy, v skupine B zvíťazila domáca Banská Bystrica. Do semifinále okrem spomínaných tímov postúpilo aj družstvo z Michaloviec a tím dievčat z Kňažej.

Po náročných semifinálových zápasoch sa do finále prebojovali Banská Bystrica a Michalovce. V boji o bronzové medaily zvíťazilo družstvo z Kňažej nad tímom z Bratislavy.

Finálový zápas bol od začiatku veľmi napínavý a tesný, avšak domáce družstvo z Banskej Bystrice neodradil ani nátlak Michaloviec a napokon vyhrali s výsledkom 5:4.

„Keď som vošla do telocvične a videla som všetky tie tímy, tak som si myslela že to nemáme šancu vyhrať, niektoré dievčatá boli o tri hlavy vyššie. Nakoniec sme to zvládli výborne a zvíťazili sme,“ dodáva Tamara.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.