V Bardejove odštartovali táborovú sezónu

(Bardejov, 14. júla 2015) – Saleziánske tábory v Bardejove majú dlhoročnú tradíciu. Viaceré deti si už ani nedokážu predstaviť pár prázdninových dní strávených inak ako v oratóriu počas prímestského tábora. A práve uplynulý týždeň sa niesol v spomínanej atmosfére. V spoločnosti žltých rozprávkových Mimoňov strávilo 190 detí a 70 animátorov päť táborových dní.

Každodenný program tradične začínal slávením svätej omše. Po nej nasledovali scénky, hry, obedná pauza, tancovanie, športovanie, ale i debatné krúžky počas prestávok; to všetko sa dá zvládnuť počas ôsmich hodín strávených na prímestskom tábore. Samozrejme, nechýbala ani povestná návšteva kúpaliska. "Byť tu pre druhých. To je jadrom každého dobrého tábora. Ich dôležitosť sa nezakladá na hrách, ale na ľuďoch, ktorí sú jeho súčasťou a na vzájomnom strete rôznych generácií," hovorí animátorka.

Deti, ale aj animátori sa už tešia na ďalšie dva turnusy prímestského tábora.

Zdroj: www.pobavi.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.