V Bratislave odhalili pamätník Antonovi Srholcovi

(Bratislava, 27. novembra 2018) – Symbolický pamätník dona Antona Srholca sa nachádza v parku na Mierovej ulici v bratislavskom Ružinove. Jeho vybudovanie iniciovalo občianske združenie Babie leto, ktoré má záujem pomenovať po saleziánovi aj celý park.

"Anton Srholec bol naším ambasádorom, s mestskou časťou sme sa dohodli, že sochu môžeme umiestniť práve na tomto mieste," vysvetlil spoluzakladateľ Babieho leta Igor Kucej.

Pamätník slávnostne odhalil 4. novembra jeho autor, sochár Peter Mészároš, spolu so starostom Ružinova Dušanom Pekárom. Prostriedky na vybudovanie pamätníka získalo OZ vďaka verejnej zbierke a individuálnym darcom.

S Ružinovom komunikujú aj o pomenovaní parku po Srholcovi. "Boli by sme radi, keby sa to podarilo v budúcom roku, keď by Anton Srholec oslávil 90. narodeniny," dodal Kucej.

Foto a text prevzaté z: www.bratislavskenoviny.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.