V Bratislave sa stretnú saleziánski historici

(Bratislava, 29. októbra 2018) – Od 31. októbra do 4. novembra bude Bratislava hostiť Európsky seminár ACSSA, združenia saleziánskych historikov. Témou seminára, ktorý sa bude konať v Centre Salvator, sú významné saleziánske postavy medzi 19. a 20. storočím.

Do Bratislavy pricestuje približne 50 historikov saleziánskej rodiny. Počas piatich dní programu postupne predstavia v 34 príspevkoch osobnosti, ktoré v období od smrti dona Bosca do Druhého vatikánskeho koncilu výrazne v sebe vtelili saleziánskosť ako poslanie a spôsob života a činnosti v službe mladým, s tvorivou vernosťou donovi Boscovi. Medzi relátormi budú aj Slováci: prof. Emília Hrabovec, saleziánka spolupracovníčka prof. Mária Potočárová, Mgr. František Neupauer, sr. Kamila Novosedlíková FMA a don Milan Urbančok SDB.

V piatok 2. novembra sa účastníci vyberú spoznať miesta spojené so slovenskou saleziánskou históriou, navštívia Šaštín, Vajnory a v ponuke je okrem iného aj návšteva archívu Ústavu pamäti národa.

Seminár je súčasťou cyklu kontinentálnych seminárov ACSSA; v júni sa konal seminár v Indii, počas februára a marca 2019 sa budú konať semináre v Amerike, Afrike a Východnej Ázii. Semináre sú súčasťou programu pred 7. Medzinárodným kongresom ACSSA, ktorý sa bude konať v roku 2020.

Podrobnosti prináša samostatná webstránka seminára.

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.