V Bratislave-Vajnoroch oslávia druhé výročie blahorečenia Titusa Zemana

(Vajnory, 25. septembra 2019) – Saleziáni dona Bosca na Slovensku a Rímskokatolícka farnosť Vajnory oznamujú ctiteľom bl. Titusa Zemana, že v pondelok 30. septembra, v deň druhého výročia jeho blahorečenia, sa vo farskom kostole vo Vajnoroch uskutoční spomienka na tento významný deň pre Cirkev na Slovensku.

Hlavným celebrantom ďakovnej svätej omše o 18:30 bude vicepostulátor procesu blahorečenia don Jozef Slivoň SDB. V homílii sa zamyslí nad vzťahom dona Titusa k duchovným povolaniam a odhalí aj tajomstvo povolania ako osobného daru dobrotivého Boha pre každého človeka.

V nedeľu predtým, 29. septembra, sa uskutoční už v poradí 7. výstup Titusa Zemana na Fatranský Kriváň. Podujatie pripravuje saleziánska komunita v Žiline. Zraz peších účastníkov je o 7:15 h pred sochou dona Bosca pri saleziánskom dome v Žiline alebo o 8:00 pri lanovke vo Vrátnej doline. Na vrchol je možné sa tiež vyviezť lanovkou o 11:00. Svätá omša na vrchole Fatranského Kriváňa bude na poludnie.

Informoval: Jozef Luscoň SDB, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.