V Burkina Faso džihádisti zavraždili saleziána (+video)

(Ouagadougou, 18. februára 2019) – Tragická smrť zasiahla saleziánov v Afrike. Spolubrat misionár Antonio César Fernández, z provincie Západná frankofónna Afrika (AFO) bol zavraždený v piatok 15. februára popoludní.

K tragédii došlo asi 40 km severne od hranice Burkina Faso s Togom. Don César sa vracal do svojej komunity v Ouagadougou z provinciálnej kapituly v Lomé v Togu. Auto s troma spolubratmi zastavili džihádisti, ktorí dona Césara vytiahli z auta a viacerými ranami ho zastrelili; následne ušli. Agentúra ANS prináša aj informáciu o údajnej ďalšej vražde štyroch pohraničkníkov.

Don Antonio César Fernández (72) sa narodil v Pozoblanco, v Španielsku, 7. júla 1946, bol saleziánom 55 rokov a 46 rokov bol kňazom. Od roku 1982 pôsobil v rôznych krajinách Afriky ako misionár. Naposledy bol zodpovedným v komunite Ouagadougou v Burkina Faso, kde s ním žili ďalší traja spolubratia. Don César obetoval svoj život Afrike úplne, prišiel v prvej skupine saleziánskych misionárov do Toga, založil farnosť Márie Pomocnice a po vzniku provincie tam bol desať rokov prvým magistrom novicov.

Vlny násilia postihujú Burikna Faso od roku 2015. Teroristické vyhrážky zosilneli v ostatných týždňoch, aj z dôvodu, že Burkina Faso aktuálne predsedá zoskupeniu hláv štátov G5 v Saheli.

Modlime sa za zosnulého spolubrata, aby Vzkriesený Pán láskavo prijal dona Césara k sebe a Mária Pomocnica nech ho prijme do svojho láskavého náručia.

 

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.