V českom Velehrade oslávili narodeniny dona Bosca

(Velehrad, 10. augusta 2015) – V dňoch 7.-9. augusta sa na Velehrade konala púť saleziánskej rodiny. Tisícky priaznivcov dona Bosca tu oslávili 200. výročie narodenia tohto svätca.  

Slávnostnú svätú omšu na pódiu pred bazilikou celebroval otec biskup Mons. Karel Herbst. V homílii pripomenul rôzne postavy, ktoré dona Bosca učili a sprevádzali v jeho živote, a tiež dôležitú úlohu pokračovať v tomto sprevádzaní aj dnes. Na záver svätej omše zazneli slová povzbudenia plzenského biskupa Mons. Františka Radkovského a sestry Sumiko Maria Assunty, ktorá je členkou generálnej rady FMA.

Popoludňajší program pozostával z pestrej ponuky aktivít a workshopov, medzi nimi hudobná dielňa s Pavlom Helanom, prednáška Petra Cvrkala o duchovnom sprevádzaní, koncert Jozefa Špačka a jeho rodiny alebo workshop Libora Veštuly o animovaných klipoch s výchovnou tematikou. Pre rodiny s deťmi bol pripravený les plný súťaží a sympatických postáv v neuveriteľných maskách a kostýmoch.

Bodkou za sobotňajším dňom bol narodeninový gala večer, na ktorom vystúpili osobnosti českej saleziánskej rodiny, hlavný predstavený saleziánov don Ánchel Fernández Artime v krátkom videopozdrave a prostredníctvom originálneho „skypu do neba“ aj mama Margita. Na záver programu prišla na rad narodeninová torta a po slávnostnom sfúknutí sviečok koncert Pavla Helana a Prague Cello Quarteta.

Dlho očakávaným oslavám na Velehrade predchádzali štyri roky príprav a zoznamovania sa s osobnosťou dona Bosca. „Teraz prišiel čas snívať o plodoch, ktorými sú vďačná radosť a posilnenie spoločenstva ,“ dodal na záver český provinciál saleziánov don Petr Vaculík SDB.  

Zdroj: www.sdb.cz

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.