V Dubnici nad Váhom sa odohrá Charitatívny hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov

(Dubnica nad Váhom, 25. marca 2022) – Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) organizuje v tomto roku tradičný Charitatívny hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov Slovenska, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. marca v Dubnici nad Váhom.

V turnaji nastúpia štyri tímy — rehoľníci a tri tímy diecéznych kňazov zo Spiša, Košíc a Banskej Bystrice. Turnaj na Zimnom štadióne HK Spartak Dubnica príde otvoriť žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Finálové zápasy v priamom prenose odvysiela TV LUX.

Program na štadióne začne o 11:00 hod. slávnostným otvorením a postupovými zápasmi Banská Bystrica – Rehoľníci a Spiš – Košice. Od 12:45 hod. začína priamy prenos v TV LUX, zápas o bronz odštartuje o 13:20 hod. a po ňom bude nasledovať finále. O 15:00 hod. je plánované vyhodnotenie turnaja.

„Finančný dar bude určený pre občianske združenie Pro Dubnica, o. z., ktoré pomáha Dubničanom v núdzi. Ide o adresnú pomoc ľudom z nášho mesta v ťažkých životných situáciách,“ informoval pán Peter Wolf, primátor mesta Dubnica nad Váhom.

Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa koná na Slovensku už šiestykrát. Naposledy bol v roku 2020 v Detve. Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz a tento rok je to Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, v drese ktorej hrajú rehoľníci a rehoľníčky.

Zdroj: zasvatenyzivot.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.