V Hodoch si pripomenuli 400. výročie smrti sv. Františka Saleského

(Galanta-Hody, 6. februára 2023) – V utorok 24. januára sa v Hodoch konala slávnostná svätá omša pri príležitosti 400. výročia úmrtia sv. Františka Saleského, podľa ktorého nazval don Bosco svojich bratov – saleziáni.

„Kázeň dona Petra Kuchára nám priblížila jeho život a niekoľko užitočných myšlienok pre napredovanie v našom duchovnom živote. Áno, aj jedná duša môže byť dosť veľká diecéza pre biskupa,“ podelila sa o svoje dojmy účastníčka Lucia.

O hudobnú animáciu sa postaral zbor Cantate Deo. Veriacich potešila aj návšteva dona Patrika Mocka, ktorý tu dlhé roky pôsobil a nedávno sa vrátil z misie na Sibíri. Po slávnosti sa všetci zišli vynovenej jedálni saleziánskeho domu na agapé.

„Aj uprostred pracovného týždňa sme spolu prežili vzácne chvíle spoločenstva a radosti. Ďakujeme ti svätý František za tvoj vzácny dar svätosti, ktorý nás aj po dlhých storočiach od tvojej smrti obohatil a povzbudil,“ odkazuje saleziánska rodina v Hodoch.

Informovala: Lucia Hartlová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.