V Kinshase zavraždili dlhoročného misionára z Belgicka

(ANS – Kinshasa, 19. decembra 2023) – Salezián kňaz Léopold Feyen, 82 rokov, bol zabitý v utorok 12. decembra v štvrti Masina, hlavnom meste Konžskej demokratickej republiky Kinshasa. Kňaza našli mŕtveho v jeho izbe vo farnosti Panny Márie Pomocnice kresťanov.

Léopold Feyen sa narodil 19. augusta 1941 v belgickom Hechteli. Prvú rehoľnú profesiu zložil ako salezián dona Bosca v roku 1961 a večné sľuby v auguste 1967. Za kňaza bol vysvätený 13. septembra 1969.

Počas svojej takmer 40-ročnej misijnej činnosti v Konžskej demokratickej republike vložil svoje sily do práce v „Meste mladých“ v Lubumbashi. Tu majú saleziáni jednu z najlepších odborných škôl v krajine, ktorá ponúka kurzy stolárstva, automechaniky, stavebníctva, zvárania, mechaniky a poľnohospodárstva. Súčasťou školy je aj internát pre 60 chlapcov.

Smrť dona Leopolda hlboko zarmútila miestnu komunitu. Don Feyen, ktorého všetci poznali ako „Koko Pol“, bol už starší a mal zdravotné problémy, a hoci už nezastával náročné úlohy v miestnej komunite, stále dohliadal na zeleninové záhrady, ktoré zabezpečujú ovocie a zeleninu pre školu.

Počas svojej dlhoročnej práce sa venoval mladým, najmä tým posledným, opusteným, so srdcom Dobrého pastiera, a stal sa pre nich, podobne ako don Bosco, „otcom, učiteľom a priateľom“.

Saleziánska vizitatória Afrika Kongo (ACC) vyjadrila sústrasť v komuniké, v ktorom vyzvala k modlitbám za dona Léopolda Feyena a jeho príbuzných.

Zdroj: infoans.org

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.