V Košiciach je päť nových kandidátov

(Košice, 14. septembra 2015) – Sviatok Sedembolestnej Panny Márie má pre saleziánsku komunitu na Kalvárii v Košiciach veľký význam. Tamojší kostol je zasvätený práve jej a každoročne sa tu preto koná odpustová slávnosť. Prichádzajú na ňu ľudia zo všetkých kútov východného Slovenska. Okrem veľkých príprav na tento deň saleziánska komunita 10. septembra prijala nových kandidátov – mladých mužov, ktorí chcú hlbšie uvažovať a poznávať svoje povolanie k saleziánskemu životu. Sú nimi traja Slováci (Martin Vanek, Peter Konštiak, Michal Žák) a dvaja Ukrajinci (Ishtvan Udut, Volodymyr Basarab).

Počas modlitby vešpier prijal kandidátov provinciálny vikár don Ján Martiška. Povzbudzoval ich, aby vstupovali do hĺbky svojho srdca a tam hľadali odpovede na svoje povolanie. Z rúk dona Martišku prijali kandidáti formačný program na celý rok a zároveň boli predstavení aj miestnym veriacim.

rhsdb, informoval Peter Konštiak

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.