V Košiciach sa konal tretí ročník Luníkovského maratónu

(Košice, 18. októbra 2013) – Mesto Košice každoročne v prvú októbrovú nedeľu víta bežcov z celého sveta na Medzinárodnom maratóne mieru. Práve táto akcia inšpirovala saleziánov pôsobiacich na Luníku IX, aby pred tromi rokmi prvýkrát zorganizovali Luníkovský maratón. Postupne sa z neho stala tradícia.

Tohtoročný, v poradí už tretí, prilákal na štart približne 100 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do štyroch kategórií podľa veku. V každej kategórii bežali zvlášť chlapci a zvlášť dievčatá. Bežecký okruh viedol okolo celého sídliska. Aby sa predišlo zablúdeniu súťažiacich, sprevádzal bežcov na trati bicykel, ktorý podobne ako farebné kartičky či cieľová páska patril k novinkám na Luníkovskom maratóne. Všetkých súťažiacich v cieli čakala sladká odmena a prví traja z každej kategórie si mohli vybrať cenu z bohatej ponuky.

Napriek tomu, že ráno bolo typicky jesenné – hmlisté a pochmúrne, popoludnie ponúklo i slnečné lúče, ktoré tiež dopomohli k radostnej atmosfére. Vďaka Bohu, všetci šťastne dobehli do cieľa bez zranení a zblúdení.

Informoval: o. Marián a HanaZdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.