V Košiciach sa tancovalo srdcom

(Košice, 10. novembra 2015) – Tretí októbrový víkend to v saleziánskom stredisku Tri hôrky v Košiciach žilo tancom. Mottom v poradí 6. ročníka celoslovenskej tanečnej súťaže Teen Dance bolo „Vytancuj to srdcom!“ „Tohtoročnou témou sme chceli nadviazať na známu myšlienku dona Bosca: Nohami kráčajte po zemi, ale srdcom buďte v nebi. Je to preto, že práve v tomto roku oslavujeme 200. výročie jeho narodenia,“ povedala organizátorka Veronika.

Celoslovenskej súťaže sa zúčastnilo 6 tanečných tímov. Súťažilo sa v 10 a menej členných skupinách. Organizátori pripravili pre účastníkov spoločný program v saleziánskom stredisku v podobe workshopov hip-hopu či latina, pričom nechýbala spoločná svätá omša. Samotný galavečer sa začal privítaním poroty a vystúpením folklórneho súboru Kalvarčan, ktorý zatancoval na tradičné slovenské ľudové piesne. Nasledovali vystúpenia jednotlivých tímov z Banskej Bystrice, Košíc, Námestova a Michaloviec.

Víťazom Teen Dance 2015 sa stalo družstvo z Banskej Bystrice. Druhé miesto obsadil Michalovce – Heart attack a tretie miesto sa ušlo tímu z košickej Kalvárie. Najlepším tanečníkom Teen Dance 2015 sa stal jeden z troch chlapcov, ktorý sa zúčastnili súťaže, Emil z Michaloviec. “Teendance je amatérska tanečná súťaž, no každý rok posúva svoju úroveň vyššie. O to viac sme sa tešili, keď sme vyhrali. Bola to odmena za všetky dlhé prípravy a za to, že sme do toho dali naozaj srdce,“ dodáva Ivka, jedna z ocenených. Podujatie organizuje združenie Laura.

Reportáž z tohto podujatia nájdete v najnovšom Saleziánskom magazíne.

 

 

Zdroj: sbb.sk, kalvarka.sk, www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.