V Michalovciach sa odohrala halová Kama 2013

(Michalovce, 12. november 2013) – Saleziánske stredisko v Michalovciach zažilo po úspešnom letnom futbalovom turnaji ďalšiu skvelú športovú udalosť. V dňoch 8. – 10. novembra sa uskutočnil halový futbalový turnaj KAMA mladších a starších chlapcov, ktorí sa stretávajú a trénujú v saleziánskych strediskách východného Slovenska. Turnaj sa z trávnatých ihrísk presunul pod strechu haly Gymnázia Pavla Horova, kde mohli hráči ako aj diváci okusovať krásne futbalové zážitky.

Mladší chlapci začínali svoje športové zápolenia mládežníckou svätou omšou v piatok večer, pričom samotné zápasy prebiehali v sobotu. Večer patril predstaveniu osobnosti a života Jána Popluhára skromnej, slovenskej futbalovej legendy. Malej KAMY sa zúčastnilo 8 družstiev z Bardejova, Prešova, Humenného, Uzovského Šalgova, Ostrovan, Košíc a dve družstvá z Michaloviec. Po ťažkom a napínavom súťažení obsadilo prvé miesto družstvo z Ostrovan, krásne druhé miesto obsadili domáci A hráči z Michaloviec a tretie miesto družstvo z Humenného. Cenu Jána Popluhára dostal Sebastián Macha z družstva Michalovce B.

Obdobný program zažili aj starší chlapci, ktorí začínali turnaj veľkej KAMY v sobotu večer pri spoločnej svätej omši a následnom duchovnom programe. Nedeľa už patrila futbalu, kde proti sebe nastúpilo 6 družstiev z Bardejova, Prešova, Humenného, Košíc, Popradu a domáce družstvo z Michaloviec. Víťazom sa stalo družstvo z Prešova, druhé miesto obsadilo Humenné a tretie družstvo z Košíc, ktorým ceny odovzdal pán primátor mesta Viliam Záhorčák a direktor saleziánskeho strediska don Jozef Ragula, SDB. Cenu Jána Popluhára si zaslúžil Peter Vali z Michaloviec.  

Celý turnaj sa niesol v priateľskom duchu a poskytol množstvo zážitkov a nových priateľstiev pre všetkých zúčastnených mladých ľudí, ktorí ukázali svoj talent. 

Informovali: saleziáni Michalovce

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.