V Michalovciach si zaspomínajú na Gorazda Zvonického

(Michalovce, 30. júla 2015) – Mesto Michalovce, Matica slovenská a občianske združenie Močarany pozývajú na spomienkové oslavy pri príležitosti 20. výročia úmrtia Gorazda Zvonického, ktoré sa uskutočnia v čase od 1. až 2. augusta 2015.Zaspomínať si na slovenského básnika, prekladateľa, pedagóga, katolíckeho kňaza, saleziána a misionára si môžete prísť 1. augusta o 17:00 na Gorazdovom večere. Priaznivcov jeho literárnej činnosti poteší pásmo poézie i hovoreného slova, počas ktorého vystúpia zástupcovia jednotlivých cirkví i členovia farského spoločenstva. Na druhý deň bude program spomienkových osláv pokračovať svätou omšou o 10:00 v kostole sv. Gorazda, za účasti bývalých žiakov dona Šándora a kňazov rodákov, predstaviteľov mesta Michalovce i spoločenského života. Následne bude do života uvedená kniha o Gorazdovi Zvonickom s názvom Cesta útrap a lásky autora PhDr. Ernesta Sirochmana. O umelecký zážitok sa prostredníctvom duchovných piesní postará speváčka Anka Servická. Pre deti, mládež a dospelých je pripravený kultúrno-športový program o 14:00. Na 16:00 je naplánovaný futbalový zápas (mladší-starší hráči z Močarian) a dvojdňové slávnosti uzatvorí kultúrny program o 18:00 v Dome Matice slovenskej.

 

red. 

(Michalovce, 30. júla 2015) – Mesto Michalovce, Matica slovenská a občianske združenie Močarany pozývajú na spomienkové oslavy pri príležitosti 20. výročia úmrtia Gorazda Zvonického, ktoré sa uskutočnia v čase od 1.-2. augusta 2015.Zaspomínať si na slovenského básnika, prekladateľa, pedagóga, katolíckeho kňaza, saleziána a misionára si môžete prísť 1. augusta o 17:00 na Gorazdovom večere. Priaznivcov jeho literárnej činnosti poteší pásmo poézie i hovoreného slova, počas ktorého vystúpia zástupcovia jednotlivých cirkví i členovia farského spoločensktva. Na druhý deň bude program spomienkových osláv pokračovať svätou omšou o 10:00 v kostole sv. Gorazda, za účasti bývalých žiakov dona Šándora a kňazov rodákov, predstaviteľov mesta Michalovce i spoločenského života. Následne bude do života uvedená kniha o Gorazdovi Zvonickom s názvom Cesta útrap a lásky autora PhDr. Ernesta Sirochmana. O umelecký zážitok sa prostredníctvom duchovných piesní postará speváčka Anka Servická. Pre deti, mládež a dospelých je pripravený kultúrno-športový program o 14:00. Na 16:00 je naplánovaný futbalový zápas (mladší-starší hráči z Močarian) a dvojdňové slávnosti uzatvorí kultúrny program o 18:00 v Dome Matice slovenskej.red. 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.