V nedeľu 16. augusta slávime 205 rokov od narodenia dona Bosca, v ponuke je aj video-modlitba

(Colle don Bosco, Rím, Aldan 14. augusta 2020) – Saleziánska rodina po celom svete bude v nedeľu 16. augusta ďakovať za dar svojho zakladateľa dona Bosca, ktorý sa narodil v tento dátum pred 205 rokmi v Becchi pri Castelnuove Don Bosco v Taliansku.

Slovenskí saleziáni sa tešia a modlitbami sprevádzajú udalosť večných sľubov spolubrata Emmanuel Niyoyitungira, pôvodom z africkej krajiny Burundi, ktorý počas asistencii v komunite v Jakutsku patrí do slovenskej provincie. Slávnosť skladania večných sľubov bude v Kostole Najsvätejšej Trojice v Jakutsku o 11.00 h miestneho času. „Je to historická udalosť, prvýkrát v Jakutii bude salezián skladať večné sľuby. A je to aj veľká nádej pre nás, že sa po skončení začiatočnej formácie ako dobre pripravený salezián – misionár vráti k nám,“ napísal na facebooku direktor komunity don Pavol Michalka.

2020 08 14 db205r-1

V Taliansku na mieste narodenia dona Bosca v bazilike na Colle Don Bosco bude slávnostná svätá omša o 11.00, ktorú bude sláviť desiaty nástupca dona Bosca hlavný predstavený don Ángel Fernández Artime. Svätú omšu bude možné sledovať online na facebook stránke a na YouTube agentúry ANS, s komentárom v taliančine, angličtine a španielčine.

2020 08 14 db205r-2

Pri príležitosti tohto 205. výročia narodenia priateľa, otca a učiteľa mladých vznikla video-modlitba,, ktorú textovo pripravil emeritný hlavný predstavený don Pascual Chávez.

Prinášame slovenský preklad modlitby:

Pri tvojich relikviách, don Bosco, ťa prosím, aby všetci my saleziáni, tvoji synovia,a všetci členovia saleziánskej rodiny, aby sme mali:

tvoje oči, ktoré nebudú nič iné kontemplovať len mladých tohto sveta;tvoje srdce, aby sme ich milovali ako si ich ty vedel milovať, žeby cítili, že sú milovaní;tvoju myseľ, plnú apoštolskej fantázie, aby sme odpovedali na ich potreby a očakávania;tvoje pracovité ruky, aby sme uskutočnili tvoje a ich sny;a napokon tvoje nohy, aby sme im šli v ústrety tam, kde sa nachádzajú.“ 

 

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.