V Poprade stavali počas letného tábora Noemovu archu

(Poprad – Veľká, 29. júla 2021) – Počas tretieho júlového týždňa sa u saleziánov v Poprade – Veľkej konal prímestský tábor na tému Noemova archa. Prvá vlna „potopy“ dorazila už v pondelok. Školský dvor vo Veľkej zaplavili deti s animátormi v dobrej nálade a v radostnom očakávaní.

Noe si povedal – Idem ja! – prekonal strach a vzdal sa pohodlia. Podobnú cestu si zvolili aj deti. Dozvedeli sa, že tajuplný hlas, ktorý počuli v pondelok patril Bohu. Ten si vyvolil Noema a zadal mu dôležitú úlohu. Doobedie sa nieslo v znamení súbojov a turnajov skupiniek. Po sv. omši pomohli deti Noemovi zohnať materiál na stavbu archy. Jednotlivé skupinky museli spolupracovať pri riešení hádaniek a prechádzať cez prekážkovú dráhu. Počas hry získavali za správne odpovede drevené kocky, ktoré symbolizovali materiál.

Turnaje boli na programe aj ďalší deň. Ani krátky dážď neobral deti o zápal pre hru. Po sv. omši nasledovala siesta, počas ktorej si oddýchli a deň zakončili dielňami. Tu si mohli niečo vyrobiť, zamaškrtiť si alebo pozorovať zaujímavé pokusy.

Vo štvrtok začal tábor na nezvyčajnom mieste, pred Kostolom sv. Cyrila a Metoda. Počas rannej sv. omše mali mladí možnosť výskušať si, aká bola búrka v Noemovej arche. Keďže počasie sa zladilo s táborovým príbehom – potopou sveta, rozhodli sa zmeniť smer výletu a namiesto Kvetnice sa vydali späť do školy. Zvyšok dňa strávili hrami v areáli školy. Po obede pomohli Noemovi nachytať ryby, aby nasýtili jeho rodinu na arche.

Posledný deň tábora sa začal modlitbou v skupinkách, a potom pokračovali mladí stanovišťami po Veľkej, ktoré ukončili na fare. Poobedie odštartovali výzvami detí proti animátorom, pri ktorých sa mohli poriadne vyblázniť. Tábor ukončili celkovým vyhodnotením a agapé, na ktoré boli pozvaní aj rodičia. Počas občerstvenia mohli sledovať prezentáciu fotiek a deti aj rodičia sa mohli zapojiť do táborových tancov.

Na záver dňa dostali všetci ešte jeden darček – dúhu, ktorá im pripomenula heslo „Vedie nás nádej“, aby po tábore neskončili, ale pokračovali v spolupráci s Nebeským Otcom na dobre, ktoré sa počas tábora o Noemovej arche začalo.

Zdroj: salezianipoprad.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.