V Prešove sa stretla mladá kalčetová elita

(Prešov, 27. februára 2013) – V dňoch 15.-16.2.2013 hosťovalo mesto Prešov mladých nadšencov stolného futbalu. Dvojdňový turnaj sa niesol v duchu myšlienky sv. Dominika Savia – „Spomenul som si na Pána Ježiša“.

Novinkou turnaja a najväčšia zmena bola najmä v trvaní turnaja. Program prebiehal dva dni, čo dávalo priestor hráčom i strediskám sa navzájom spoznať, zoznámiť i pripraviť na duely. Hlavnou náplňou piatkového programu bola úvodná sv. omša, spoločná hra, predstavenie a losovanie tímov.

Sobota patrila duelom. Po spoločnej modlitbe a raňajkách začali prvé súboje. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – starší a mladší. Za skupinu mladších (do 15 rokov) sa prihlásili strediská Prešov, Košice, Sabinov a Šarišské Michaľany. V skupine starších (do 18 rokov) súťažili strediská Prešov, Košice, Sabinov, Šarišské Michaľany, Žilina a nováčik Zvolen.

V mladšej kategórii po napínavom súboji získalo prvé miesto domáci Prešov, ktorý reprezentovali Juraj Timko a Kamil Balčák.

Umiestnenie mladší: 1. Prešov2. Košice3. Sabinov4. Šarišské Michaľany

Prvenstvo v kategórií starší si odniesli po siedmich rokoch tím zo Žiliny v zoskupení Lukáš Zvara a Juraj Miške.

Umiestnenie starší:1. Žilina 2. Košice3. Prešov4. Sabinov5. Šarišské Michaľany6. Zvolen

Po napínaných bojoch o pohár majstra Slovenska a spoločnom vyhodnotení si účastníci odniesli nielen vecné ceny či medaily, ale aj krásny dvojdňový zážitok. „Bol to rodinný turnaj s menším počtom chalanov, ktorých sme chceli povzbudiť, aby si počas pôstu čím častejšie spomenuli na Pána Ježiša a tým si zachovali vnútorný pokoj a radosť, podobne ako to dokázal aj sv. Dominik Savio,“ zhodnotil organizátor turnaja Ján Straka.

„Bola to pre mňa dobrá príležitosť nabrať nové skúseností zo saleziánskeho prostredia, vytvoriť si nové známosti a tiež nabrať novú silu,“ vyjadril sa hráč za stredisko Zvolen Ľubomír Bystriansky.

Po poslednej spoločnej fotke nám už len ostávalo rozísť sa do svojich domovov a hovoriť v našich strediskách o skúsenosti a zážitku na Saleziánskom Kalčetovom Turnaji v Prešove.

Štefan Moravčík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.