V Priechode majú relikviu bl. Titusa Zemana

(Košice, 25. júla 2019) – V dňoch 19. až 21. júla sa vo farnosti Priechod pri Banskej Bystrici uskutočnila duchovná obnova spojená s odovzdaním relikvie bl. Titusa Zemana. Obnova sa konala pri príležitosti 50. výročia výstavby chrámu Sedembolestnej Panny Márie v Priechode.

„Celý program viedol salezián don Jozef Luscoň. Duchovná časť programu pozostávala z poklony pred Najsvätejšou oltárnou sviatosťou, svätých omší i z príhovorov, ktorými sa ako niť tiahli myšlienky na dona Titusa Zemana, na jeho vzťah k Eucharistii, Panne Márii, mládeži, povolaniu i k hlavnému odkazu dona Zemana: všímať si mladých ľudí, ich povolanie a nebáť sa obetovať za nich a za dobro Cirkvi,“ opísal priebeh obnovy miestny pán farár Marek Iskra.

Do programu boli zapojené aj videoprojekcie o živote dona Titusa, ako aj stretnutie s miništrantmi a mládežou pri zábavno-súťažných aktivitách na štýl Guinessovej knihy rekordov s názvom „Hej ty, prekonáš hranicu?“. Pre deti a dospelých bola pripravená opekačka na farskom dvore.

Relikvia bl. Titusa Zemana bola umiestnená pred obrazom, ktorý znázorňuje dona Titusa ako drží v rukách doklady kňazov, ktorým jeho obeta pomohla k vysviacke.  

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.