V prvom dome saleziánov v Baku sa konala vigília pred návštevou pápeža

(Baku, 1. októbra 2016) – Malá skupinka mladých katolíkov v Azerbajdžane privítala v piatok 30. septembra večer v Baku niekoľkých mladých veriacich z Kazachstanu. Pricestovali so svojim kňazom, slovenským misionárom Mariánom Tomášovom, aby sa zúčastnili návštevy Svätého Otca. Kazachstan, ktorý je veľký približne ako Európa, „susedí“ s Azerbajdžanom „cez“ Kaspické more.

2016 10 01 BAKU3

V historicky prvom dome saleziánov v Baku, vo štvrti Genclik, sa mladí v kaplnke spoločne pomodlili po rusky ruženec a potom sa zúčastnili na svätej omši. Spolu s nimi tam boli aj slovenskí saleziáni a sestry saleziánky. Celé stretnutie, vrátane krátkej eucharistickej adorácie, sa nieslo v štýle akejsi vigílie, očakávania Svätého Otca Františka. Poslednou časťou večera bolo tradičné čajopitie, na ktorom sa zúčastnil aj apoštolský prefekt Azerbajdžanu don Vladimír Fekete. Pri čaji a drobných sladkostiach mladí spoločne spievali piesne najmä v ruštine, ale aj v domácich jazykoch a vzájomne sa spoznávali.

2016 10 01 BAKU1

2016 10 01 BAKU2

rhsdb

foto: Terézia Liptáková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.