V rámci osobitného roka Laudato si´ ponúka Laura mladým diár s eko nápadmi

(Bratislava, 24. septembra 2020) – Mladí aj tento školský rok pripravili pre deti a svojich rovesníkov Lauradiár 2020/21. Nesie sa v štýle "jednoducho DIÁR".

Pomedzi stránky sa vynárajú eko nápady, ktoré je možné jednoducho realizovať a pomáhajú malými krokmi meniť svet okolo seba. Rozhodnutie sa pre týchto pár malých krokov môže priniesť mladému človekovi síce malú zmenu, ale pre svet to môže byť nádej. Diár obsahuje fotky zo stredísk Laury, citáty zo Svätého písma, zero waste tipy a recepty, nechýba ani sudoku a miesto na poznámky.

„Prežívame rok Laudato si´, medzi našimi členmi vnímame dôležitosť tejto témy. Preto vzniká aj tzv. ecoLaura tím; podnecujeme mladých zapojiť sa do prežívania obdobia Season Of Creation (1.9.2020 – 4.10.2020) modlitbou a aktivitami v oblasti ochrany stvorenstva,“ vyjadrila sa Marta Baňasová, predsedníčka Laury, združenie mladých.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.