V Šaštíne sa na ďakovnej omši pri 95. výročí saleziánov zúčastnil aj don Jozef Hrdý

(Šaštín, 12. septembra 2019) – Uplynulú nedeľu 8. septembra si saleziánska rodina pripomenula 95 rokov od začiatku saleziánskeho diela na Slovensku. V Národnej svätyni, Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, slávili saleziáni ďakovnú svätú omšu. Hlavným celebrantom bol provinciálny vikár don Peter Bučány a homíliu predniesol don Pavol Grach.

„Spolubratia z Talianska, prví dvaja, prišli práve sem. Tu zastali pred bazilikou a povedali, že sú doma. Tešíme sa z toho, že deväťdesiatpäť rokov táto charizma tu žije. Každý môže zakúsiť, že Boh má mnohorakú tvár svojej lásky a ďakujeme mu za to," povedal pre Rádio Lumen don Bučány.

Kazateľ don Pavol Grach, delegát pre saleziánsku rodinu v homílii hovoril o nasledovaní Ježiša Krista i prostredníctvom vzoru svätcov. „Nasledovanie týchto veľkých svätcov je naozaj aj nasledovanie Krista a je to taká cesta, ktorú oni vyznačujú," uviedol.

Ďakovnú svätú omšu koncelebrovalo sedem saleziánov. Medzi nimi i najstarší salezián na Slovensku, 96-ročný Jozef Hrdý. Liturgiu spevom sprevádzal spevácky zbor z Galanty Hodov Cantate Deo, pod vedením saleziána koadjútora Petra Podolského.

Pred svätou omšou bola v Šaštíne v časti Stráže odhalená pamätná tabuľa na dome, v ktorom pôsobila komunita sestier saleziánok od roku 1968 do roku 1970.

Zdroj: TKKBS / Rádio LUMEN / Anna BoškováFoto: Ľudmila Machová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.